top of page

MIKULU TOYS - leśna układanka w duchu MontessoriLEŚNA SESJA MONIKI I RYSIA


Las to ulubione miejsce prawie wszystkich dzieci. W końcu to właśnie w lesie można spotkać ciekawych lokatorów, usłyszeć nowe dźwięki i zobaczyć tyyyle ciekawych rzeczy. Z tego co wiemy, to nie tylko dzieci zachwycają się leśnymi przygodami. Dorośli też je uwielbiają! Jednym z naszych ulubionych zajęć jest towarzyszenie Wam w tych leśnych wyprawach i przeżywanie z Wami tych wspaniałych przygód. Tym razem na sesję zdjęciową w sam środek leśnej polany zaprosiła nas Monika - twórczyni Mikulu Toys! Chcieliśmy pokazać projekt tablic, któremu poświęciła wiele miesięcy pracy, aby w końcu pokazać je światu. Zdjęcia zdjęciami ale w pewnym momencie, nam też udzieliła się atmosfera radości i w pewnym momencie włączyliśmy się do zabawy z Rysiem. Mieliśmy przy tym świetny czas :) Zobaczcie, że nawet sesja zdjęciowa produktów nie potrzebuje wiele rekwizytów. Wystarczą uśmiechy i łącząca Monikę i Rysia miłość, bo to właśnie z miłości do dziecka powstało Mikulu :)
Zaczarowany Las to pierwszy projekt Moniki, ale w głowie powstają już kolejne! Wszystko jest w nim idealnie dopracowane... grafiki zwierzątek, opakowanie, dobór materiałów. Kiedy Monika opowiedziała mi krok po kroku jak wygląda tworzenie od podstaw takiej zabawki nie mogłam wyjść z podziwu dla niej i jej determinacji. To naprawdę wiele wiele maili, telefonów i przesłanych próbek materiałów. Na szczęście dla nas mamy co raz więcej kreatywnych, polskich twórców, którzy dbają o każdy detal tak, aby nasze dzieci cieszyły się niesztampowymi zabawkami, na których będą się wychowywać.


Na polanie rozłożyliśmy koc, rozłożyliśmy 3 kreatywne plansze wraz z puzzlami z wizerunkami zwierząt. Układanie ich to świetna zabawa pod kątem manualnym, przy tym połączonym z nauką o tym co je właśnie otacza. Rysio oswajał wiewiórki, słuchał dzięcioła, którego stukot niósł się po całym lesie. Aż w końcu poznał królika, który został jego leśnym przewodnikiem. Rysio mimo, że ma w swoim pokoju tablice, za każdym razem chętnie do nich wraca i dowiaduje się więcej i więcej o zwierzętach i ich naturze. Ten kreatywny leśny zestaw zawiera podpisy w języku polskim i angielskim, dzięki czemu nasz maluch może poznać nowe słowa po angielsku. Dopasowywanie kształtów to świetne ćwiczenie na koordynację ruchową i percepcję wzrokową. A co najważniejsze Zaczarowany Las uczy malucha miłości do przyrody i ciekawości świata. Wasza leśna przygoda nabierze zupełnie innego wymiaru, dzięki tej zabawce. Zaczarowany Las od Mikulu Toys, jest też idealnym rozwiązaniem na dni w których nie możemy wyjść z domu. Przenosi nas ona na leśną polanę i pozwala przeżywać ciekawe przygody! Polecamy Wam z całego serca tą nieszablonową, pięknie wykonaną zabawkę w duchu Montessori.
Uwielbiamy Was zabierać na sesje zdjęciowe do lasu. Po pierwsze na Wasze rodzinne zdjęcia jesteśmy w stanie znaleźć tak piękne miejsca, że zapierają dech w piersiach. Takie plenery są idealnym tłem dla Waszych zdjęć. Po drugie w lesie nikt się nie nudzi! Spacery w poszukiwaniu idealnych miejsc do zdjęć, są świetnym zajęciem dla dzieci. Często maluchy stają się naszymi pomocnikami i wyszukują miejsca w których chcą zrobić kolejne ujęcia. Dzieci w lesie znajdują wiele ciekawych i zajmujących rzeczy. Uwielbiamy łapać na zdjęciach Wasze relacje i uczucia, dlatego im czujecie się swobodniej tym lepiej. Na taką wyprawę można zabrać też prowiant i zrobić rodzinny piknik. My już mamy w głowie efekty takiej leśnej, piknikowej sesji zdjęciowej. Wspólnie z Wami stworzymy leśną opowieść Waszej rodziny i to wszystko zatrzymamy w kadrach.Comentarios


bottom of page