top of page

Rodzinne sesje zdjęciowe w okolicach Poznania | 3 ulubione miejscówki fotografa

Fotografia rodzinna to piękny sposób na uwiecznienie chwil spędzonych w gronie najbliższych, szczególnie latem kiedy wszystko bujnie rozkwita, a słońce w złotej godzinie tworzy magię na zdjęciach. Dlatego warto zatrzymać te wyjątkowe chwile na fotografii, aby móc do nich wracać, przypominając sobie wspólne momenty. Jeśli jesteś z Poznania, być może już znasz te miejsca i masz ogromne szczęście, bo pięknych krajobrazów całkiem niedaleko od miasta, które staną się tłem do wspólnej sesji - nie brakuje! W tym wpisie pokażę Wam zdjęcia z moich ulubionych 3 miejsc na sesję rodzinną w Poznaniu : Rogalin , Łysy Młyn i Cytadelę!1. ROGALIN - Park Krajobrazowy na Waszą sesję rodzinną


Wracam tu każdego lata i ciągle nie mam dość. Wyjątkowo spokojne miejsce z przecudnym światłem wpadającym pomiędzy dwa stare dęby tworzy wręcz magiczną atmosferę. Rogaliński Park oferuje wiele naturalnych i dzikich zakątków i pięknych krajobrazów, idealnych do przeprowadzenia sesji rodzinnej. Bliskość natury, spokój i intymność tego miejsca sprawiają, że można wspaniale spędzić czas z rodziną i jednocześnie uwiecznić te chwile na niezapomnianych fotografiach. Dzieci będą miały okazję do zabawy na świeżym powietrzu, a Wy będziecie mieli możliwość uchwycenia ich spontaniczności i radości. Rogalińskie Dęby będą wspaniałym tłem do wspólnych zdjęć, warto jest mieć taką pamiątkę - pełną miłości i ciepłych wspomnień na lata.Kilka przydatnych rad:


- za sesję w na Dębach Rogalińskich nie ma opłat, jedynie za parking w sezonie

- niedaleko parkingu jest budka z lodami, a na terenie pałacu mała knajpka

- idąc od strony pałacu musicie przejść przez park pałacowy i później w dół na polanę

- warto wziąć ze sobą środki na kleszcze i komary, przez Park płynie rzeka i w niektórych okresach jest dość sporo robali

- wiosną kwitną przecudne białe i fioletowe bzy

- przeważnie nie ma tu zbyt wielu ludzi

- zdarza się, że po drugiej stronie rzeki wypasane są owce

- przy rzece czasami możecie spotkać łabędzie, bobry, sarny i dzikiJeszcze kilka ujęć z tego magicznego miejsca:

Zaledwie 15 min od Poznania w stronę Biedruska znajduje się moje ulubione miejsce na rodzinne sesje - Łysy Młyn. Mimo, że aktualnie pomosty zostały zburzone i nie można przejść jeziora dookoła, często tu wracam, bo otwarta przestrzeń i dzika roślinność jest dla mnie idealna do zdjęć!


Łysy Młyn to miejsce bardziej kameralne niż popularne parki i ogrody, co pozwala na spokojną i intymną atmosferę podczas sesji. Można czuć się swobodnie i komfortowo, daje to możliwość na uchwycenie bardziej naturalnych i spontanicznych momentów.Bardzo lubię robić tu sesje ciążowe, roczkowe i rodzinne, w mojej galerii znajdziecie mnóstwo zdjęć z tej urokliwej miejscówki !Łysy Młyn oferuje różnorodność krajobrazów, co pozwala na zróżnicowanie zdjęć w jednym miejscu. Można stworzyć klasyczne rodzinne portrety, ale również fotografie pełne ruchu i zabawy, gdzie dzieci mogą cieszyć się piękną okolicą i bliskością natury.Dla rodziców często sporym problemem jest to, że maluchy słabo znoszą jazdę samochodem. Łysy Młyn znajduje się niedaleko Poznania, co sprawia, że jest łatwo dostępny i nie wymaga długiego podróżowania. To szczególnie ważne, jeśli na sesji biorą udział dzieci, które mogą nie być zbyt cierpliwe podczas bardziej wymagających wyjazdów.


Po sesji fotograficznej, można zorganizować rodzinny piknik lub wycieczkę, co sprawi, że cały dzień stanie się pełen wspaniałych wspomnień i zabawy. Na miejscu, zaraz przy dużym parkingu są miejsca na grilla oraz toaleta. Niby dziko, a jednak kulturka!Jak widzicie można tu stworzyć niesamowite rodzinne zdjęcia!
3. CYTADELA - miejsce na sesję rodzinną w sercu Poznania


Jeśli macie ochotę na niezapomniane chwile w gronie najbliższych, uwiecznione na zdjęciach pełnych radości i miłości, ale zależy Wam żeby nie ruszać się zbytnio z miasta - to właśnie Cytadela będzie doskonałym miejscem na Waszą rodzinna sesję fotograficzną.Cytadela to magiczne miejsce pełne historii i uroku, które idealnie łączy w sobie zieleń parku z unikalnymi elementami architektury. Tutaj naprawdę można poczuć tę wyjątkową atmosferę, która pozwala na swobodne zabawy i naturalne ujęcia. Zadbany i czysty park z wygodnymi dla wózków alejkami i kawiarnią, gdzie możemy zrobić przerwę, zjeść lody i wypić kawkę - ideolo!Wczesnym latem Cytadela zakwita bzami, a ich zapach czuć w całym parku. Piękna, malownicza ściana z kwiatów będzie wspaniałym tłem do zdjęć! W zależności od miesiąca kwitnie coś innego, dlatego za każdym razem możemy wykorzystać inny zakątek parku.Jedną z głównych zalet Cytadeli jest to, że możecie tu bez problemu dojechać nawet tramwajem czy autobusem, wspaniała opcja dla niezmotoryzowanych !Jak Wam się podobają te propozycje miejsc na rodzinne sesje zdjęciowe w Poznaniu?

Jeśli macie jakieś swoje typy, podzielcie się w komentarzu! Do zobaczenia na zdjęciach!


Comments


bottom of page