top of page

Czy Wy też odliczacie dni do Świąt? My osobiście nie potrafilibyśmy pamiętać o codziennej rutynie skreślania okienek w kalendarzu. Chyba każdy ma jednak wśród bliskich osoby, które już od wakacji liczą ile zostało dni do tych magicznych chwil. Jeśli zaliczacie się do grona świątecznych entuzjastów, wychodzimy Wam naprzeciw!

Dzisiaj zaproponujemy kilka opcji na sesje świąteczne w Poznaniu i Wielkopolsce.

ŚWIĄTECZNE SESJE DOMOWE

   Domowe zacisze, ciepłe skarpetki, koc i tak pięknie pachnąca herbata z pomarańczą i imbirem… W takich warunkach robienie sobie zdjęć jest naprawdę kuszące! Jeśli dodamy do tego jeszcze pierniki lub korzenne ciasteczka, atmosfera staje się tak pyszna, że ciężko się oprzeć.

   Jeśli czas Świąt kojarzy się Wam z domem rodzinnym, a w większości przypadków dzięki Bogu tak jest, warto przemyśleć opcję domowej sesji świątecznej. Dla nas, jako dla fotografów, takie domowe wizyty są zawsze wyjątkowe. Mamy okazję poczuć szczególnie charakter Waszej rodziny i niepowtarzalny klimat Waszych mieszkań i domów. Za każdym razem jest to dla nas niesamowity przywilej i bardzo nam miło gdy wpuszczacie nas do swoich sacrum, gdzie poza biciem serca nie liczy się nic więcej (jak to pewna piosenka głosiła). Dla Was, jako dla modeli jest to bardzo przyjazna alternatywa, bo gdzie można czuć się pewniej i bezpieczniej, niż we własnym domu? :)

   Dodatkowym atutem jest możliwość uwiecznienia na zdjęciach Waszych pięknych dekoracji i ozdób. Przygotowanie ich niejednokrotnie jest wspaniałą zabawą, łączącą rodzinę, warto więc zastanowić się, czy nie uwiecznić tych chwil na zdjęciach. Czyż nie byłoby wspaniale móc powspominać przy rodzinnym albumie, jak razem stroiliście wnętrze Waszego ukochanego domu?

   Argumentem przemawiającym za wybraniem domowej sesji świątecznej, jest też fakt, że w domu jest dużo więcej możliwości na zrobienie ciekawych zdjęć, niż w studiu. Macie pod ręką wszystkie ubrania i przedmioty, po które można sięgnąć w każdej chwili. Wybierając sesję fotograficzną w Waszym domu, możecie wielokrotnie wpłynąć na ciekawy kadr, na początek siadając wspólnie na sofie, innym razem robiąc zdjęcia w Waszym ukochanym fotelu „uszaku”, później na tle ściany ze zdjęciami, a na koniec jeszcze przy rozgrzewającym kominku. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RODZINNE SESJE ŚWIĄTECZNE W STUDIO W POZNANIU

   Jeśli macie obawy czy sesja świąteczna w Waszym domu to na pewno dobry pomysł, możecie wybrać opcję studyjną, która niejednokrotnie wydaje się być bardziej bezpieczną. Nie musicie się martwić o pogodę, o to czy nie zmarzniecie (jak w przypadku zimowych sesji plenerowych), czy dzieci na drugi dzień nie obudzą się z katarem i czy dom jest wystarczająco posprzątany (a propos sesji domowych).

   Jeśli świąteczna sesja studyjna kojarzy się Wam tylko i wyłącznie z jednokolorowym tłem, to nie jest to prawidłowe skojarzenie. W studiu również możemy być kreatywni! W zależności od potrzeb i klimatu, jaki chcemy uzyskać, możemy postawić tam choinkę, fotel bujany, sanki, a nawet przynieść ze sobą górę prezentów i również włączyć je w aranżację. Wszystko możecie ustalić z Waszym rodzinnym fotografem.

   Jeszcze jednego możecie być pewni – dobre wykorzystanie oświetlania studyjnego, przyniesie rewelacyjne efekty. Nie musicie planować sesji zaglądając do prognoz pogody i przejmować się porą dnia, tym bardziej, że zimą słońce zachodzi bardzo wcześnie. Studio jest pod tymi kątami bardzo przyjazną ewentualnością :)

 

SESJE ŚWIĄTECZNE W WIOSCE NORWESKIEJ - ARENDEL

   Zostały jeszcze rodzinne plenery w świątecznym klimacie, które przyznam szczerze – kochamy! Miejsc, w których można zrobić na dworze piękne zdjęcia, jest wiele. Może mieszkacie w pięknej okolicy lub przyozdobiliście świątecznie ogród? Czyż nie byłoby pięknie zrobić sobie zdjęcia z bałwanem? Jeśli jednak ta opcja wydaje się Wam za mało wyjątkową, możecie poszukać urokliwych zakątków ciut dalej od domu. Radzimy nawet puścić wodze fantazji, nie ograniczajcie się! Kto powiedział, że nie można połączyć świątecznej sesji rodzinnej z małym urlopem i niezapomnianą przygodą? Naszą propozycją jest chociażby norweska wioska Arendel! Miejsce jakich mało na Ziemi, a przecież bilety kosztują kilkanaście złotych i w kilka chwil przenieść się do krainy, w której towarzyszyć na zdjęciach będą Wam najprawdziwsze renifery! Czekajcie, czekajcie, lepiej – nie musicie polować na żadne bilety! Arendel mieści się w środku wielkopolski! Zaprzęg Świętego Mikołaja do zobaczenia na wyciągnięcie ręki, a do tego piękna, norweska architektura oraz kuce fiordzkie i szetlandzkie.

   Dla dzieci wspaniała atrakcja, a dla rodziców chwila odpoczynku od zgiełku miasta (chyba, że wybierzecie się tam w trakcie odwiedzin Świętego Mikołaja, wtedy może być równie tłoczno jak na naszym poznańskim Starym Rynku).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SESJE ŚWIĄTECZNE NA POZNAŃSKIM BETLEJEM


   Jest takie jedno wyjątkowe  miejsce w Poznaniu które zimą nabiera magii. Co roku w samym centrum miasta budowane jest Poznańskie Betlejem.  Ogromne choinki, tysiące światełek, stoiska ze słodkościami, grzanym winem i rękodziełem, karuzele, ogromne koło młyńskie, klimat jak z bajki!  To właśnie tutaj chcę Was porwać na świąteczną sesję rodzinną, w samo serce tego cudownego, pachnącego wówczas cynamonem i korzennymi przyprawami Starego Rynku. Pragnę uwiecznić dla Was te radosne momenty na karuzeli, chwile kiedy zajadacie się truskawkami w czekoladzie, przecieracie zaparowane od grzańca okulary i wszyscy macie czerwone od mrozu noski. Po wyjątkowe świąteczne zdjęcia wcale nie trzeba jechać daleko, a miejsce tak znane może nabrać zupełnie nowego wymiaru kiedy wszystkie emocje i zachwyty przeżywasz z dzieckiem na nowo.

 

VOUCHERY PREZENTOWE NA SESJE ŚWIĄTECZNE

   Święta kojarzą się oczywiście z prezentami, dlatego pozwólcie, że wspomnimy jeszcze o jednej rzeczy – voucherach. Jeśli już powoli myślicie co kupić w prezencie najbliższym, zastanówcie się czy nie ucieszyliby się z karty podarunkowej na sesję zdjęciową. Taki voucher można wykorzystać jeszcze w trakcie zimy, ale też można umówić się np.  6 miesięczny okres ważności. Jeśli obdarowywani wolą cieplejsze klimaty i wymarzą sobie chociażby letnią sesję plenerową, nie ma problemu żeby poczekać kilka miesięcy i wtedy zrealizować wykupiony prezent. Zdjęcia zostają z nami na całe życie i chyba nigdy nie są w stanie być nietrafionym upominkiem. Zadowolenie z prezentu prawie w pełni gwarantowane! :)

 

   Pamiętajcie, że istnieją cztery pory roku i każda z tych pór ma w sobie coś niepowtarzalnego. Zimą można zrobić równie urocze ujęcia jak latem, inne, ale równie piękne. Rzucanie się śnieżkami, chwytanie w dłonie opadających śnieżynek i rozdmuchiwanie białego puchu w kierunku obiektywu… Robienie na ziemi aniołków, czy też ulepienie rodzinnego bałwana… Cudowne chwile, uwiecznione podczas zimowej sesji rodzinnej, do których będziecie mogli wrócić w trakcie oglądania albumu w każde kolejne święta. Mimo mrozu na zewnątrz, praca z fotografem, w gronie najbliższych, jest naprawdę rozgrzewająca! A po takiej sesji ciepła czekolada w zaciszu domu lub grzane wino na Starym Rynku, będą jak znalazł! A dla dzieci może owoce w czekoladzie? Yummy!

sesja_swiateczna_bozonarodzeniowa_studio
SKWIERCZE ŚWIĘTA.jpg
ARENDEL.jpg
sesja_zdjeciowa_wozkow_muuvo_poznan (11)

Thanks! Message sent.

 OSTATNIO NA BLOGU 

 INSTAGRAM 

bottom of page