top of page

Tym razem opowiemy o opcji sesji noworodkowych, która powinna szczególnie zaciekawić

pasjonatów designerskich wnętrz. Tych, którzy wiele pracy i wysiłku włożyli w urządzanie własnego gniazdka. 

O tym jak, po co i dlaczego warto postawić na noworodkową sesję zdjęciową u Was w domu!

SESJA NOWORODKOWA W WASZYM DOMU

   

O sesjach studyjnych i plenerowych wiemy - wszyscy je robią i jesteśmy do nich przyzwyczajeni

oczywiście są wspaniałe, ale dziś nie o tym). Sesje rodzinne w domu są już natomiast dużo rzadziej spotykane.

 

Dlaczego?

 

   Po części na pewno wynika to z niewiedzy, że taka możliwość również wchodzi w grę - wystarczy po prostu porozmawiać z fotografem i podpytać go, czy odwiedził by Was z aparatem na sesji w stylu lifestyle. 


   Jeśli spędziliście wiele godzin swojego życia na urządzaniu Waszego domu/mieszkania, poświęciliście na to ogrom swoich zszarganych nerwów, zrezygnowaliście z licznych wieczorów, które mogliście spędzić z drugą połową, na rzecz zaplanowania oświetlenia, wyboru tkaniny na sofę, czy też kontemplacji nad dopasowaniem ramek na ścianie – domowa sesja zdjęciowa jest za pewne dla Was jak znalazł! W końcu jest szansa upamiętnić na zdjęciach to piękne, dopieszczone wnętrze, czyż nie? :) 

    Gdyby jednak tu tylko o wnętrze chodziło… W takiej sesji kryje się o niebo więcej! Aż się prosi przytoczyć: 

 

„Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!”

    Taka jest prawda kochani, na Waszym terenie rządzicie Wy! Zadaniem fotografa będzie tego  dnia uchwycenie Waszej pięknej, nienachalnej codzienności. 


  

PRZEPIS NA DOMOWĄ SESJĘ NOWORODKOWĄ W STYLU LIFESTYLE

   Na początek proponujemy wspólną kawę z fotografem ;) Chyba, że wolicie herbatę, też powinna się nadać... :) Do tego jakieś ciasteczka i już humory są rewelacyjne! Niesamowite, ile może zdziałać odrobina cukru... Oczywiście żarty, żartami, ale takie „pogaduszkowe” rozpoczęcie, naprawdę pomaga się rozluźnić i trochę pomóc fotografowi poczuć Wasz mieszkaniowy klimat. W końcu jego misja jest misją wymagającą - oddanie atmosfery i emocji towarzyszących tym pierwszym tygodniom życia z maluszkiem. 

    

   Na domowej sesji noworodkowej, mamy szansę na odprężenie się w naszym wygodnym fotelu i nakarmienie naszej pociechy, która całą sobą wtula się w maminą pierś i jeszcze myślami jest w niedawno zamieszkiwanym brzuchu... Fotograf, ciut ciut udając, że go nie ma, zakrada się ciut ciut po kryjomu i uwiecznia te piękne chwile. Do tego kadru po chwili dołącza się mąż, tuląc żonę i  wpatrując się w maleństwo! Później wspólne odłożenie dzidziusia do pięknej, wyszukanej kołyski i znowu przy tym nowe, niezapomniane ujęcia. Zdjęcia możemy też robić tuląc się przy oknie, leżąc wspólnie na łóżku, czy też śmiejąc się do siebie na macie lub dywanie (z tym śmianiem się noworodka to akurat za dużo powiedziane, ale rodziców uśmiechy na pewno będą obecne)! Wspaniale będzie też uwiecznić na zdjęciach pierwszy pokój Waszego dziecka, to zawsze jedno z najbardziej magicznych wnętrz...

 

    Z doświadczenia wiemy, że takie domowe sesje noworodkowe są wspaniałą opcją również dla osób, które cenią sobie naturalność i nie lubią pozowania. Maleństwo nie musi być specjalnie układane przez długi czas w studiu, temperatura w pomieszczeniu nie musi być nienaturalnie ciepła, by wprawić dzieciątko w sen. Po prostu jesteście sobą, a Wasz skarb spędza czas w Waszych objęciach. Niczego nie udajecie, nie musicie do tej sesji się nawet przygotowywać (no może odrobinę posprzątać by wypadało, ale to tylko tyle!). Fotografujemy prawdziwe początki życia tego malutkiego człowieka. Na pewno doceni po latach, że umożliwiliście mu podpatrzenie, jak wyglądały pierwsze dni jego życiowej przygody. 

  

 

 

   Podsumowując, noworodkowa sesja w domu zawsze wymaga bardzo dużo wrażliwości, ostrożności i ciepła.

Noworodek to taki model, który jest niezwykle kruchy i delikatny i najlepiej czuje się przy sercu swojej mamy.

Warto zatem zapewnić mu warunki, w których będzie czuł się bezpiecznie i komfortowo. Jeśli domowa przestrzeń jest takim zaciszem, a przy tym wygląda atrakcyjnie, to serdecznie Was zachęcamy, żeby postawić właśnie na takie rozwiązanie. Już nie wspominając o tak ogromnym zaoszczędzeniu czasu i dyskomfortu związanego z zabraniem ze sobą wszystkich butelek, ubranek, pieluszek etc.. Nigdzie nie wychodzicie, wszystko macie na miejscu, zupełnie nie ruszając się z domu :) Super co? :)

sesja_rodzinna_noworodkowa_studio_salon_
sesja_rodzinna_noworodkowa_studio_salon_
sesja_rodzinna_noworodkowa_studio_salon_

 OSTATNIO NA BLOGU 

bottom of page