top of page

 KIEDY WARTO ZAPROSIĆ PROFESJONALNEGO FOTOGRAFA? 

Na naszej życiowej drodze co jakiś czas pojawiają się wydarzenia wyjątkowe, etapy które będziemy wspominać ze szczególną radością w sercu. Jednak pamięć niestety nie działa tak jak byśmy tego chcieli...

Marzymy o tym żeby pamiętać wszystkie najdrobniejsze momenty, które były dla nas ważne, ale po latach jawią się one w naszych głowach jakby za mgłą. Dobra wiadomość jednak jest taka, że żyjemy w XXI wieku!

Oznacza to, że możemy korzystać z wielu fascynujących dóbr ówczesnej techniki!

Pewnie nie zdziwi Was, jeśli takim dobrem określimy właśnie aparaty i zdjęcia, które dzięki nim powstają :)

To taki magiczny sposób na zatrzymanie czasu i zapamiętanie wszystkich szczegółów. To co? Stop klatka! 

SESJA CIĄŻOWA - pierwsza sesja z Waszym maleństwem

   Wyczekiwanie na nowe życie, które ma pojawić się dzięki naszej współpracy ze Stwórcą, jest tak bardzo fascynującym czasem… Niemal codziennie myślimy o naszym nadchodzącym małym szczęściu, które już niedługo będzie się przy nas rozwijać, zasypiać, budzić się, stawiać pierwsze kroki i obdarzy nas swoim pierwszym uśmiechem. To wyczekiwanie jest naprawdę cudowne. Z   każdym dniem nasz brzuszek rośnie, a co za tym idzie, nasz szkrab nabiera sił i zbliża się dzień naszego poznania się… Zachęcamy Was żebyście uwiecznili ten piękny moment właśnie na sesji ciążowej. Nie tylko zapewnicie wspaniałą pamiątkę sobie, ale też Waszemu przyszłemu dziecku, które  na pewno, z ogromną ciekawością, zobaczy maminy brzuch, w którym wówczas przebywało i przepełnione radością ojcowskie oczy, nie mogące się już tego wielkiego dnia doczekać…

 

 

 

 

 

 

 

 

SESJA RODZINNA - drugi przystanek w naszej fotograficznej drodze


   Przebieg życia każdej rodziny jest zjawiskiem na swój sposób intrygującym. Na początku rodzinnej drogi rodzą nam się dzieci i są przy tym jeszcze takie malutkie… myślimy o nich, że to takie nasze kruszynki, na które trzeba tak niesamowicie uważać. Z czasem te nasze maleństwa rosną, nabierają sił, zaczynamy je ganiać po placu zabaw, a niemal po chwili orientujemy się, że kupujemy im pierwszą szkolną wyprawkę. Kolejne etapy również zaskakują nas nieoczekiwanie – ich pierwsze związki, złamane serca, szkolne trudności, egzamin dojrzałości, pierwsza praca, dorosłość… Każdy z tych etapów rządzi się swoimi prawami i każdy z nich zasługuje na upamiętnienie go. Poproszenie profesjonalnego fotografa o sesję rodzinną, pomoże nam odświeżyć sobie piękno tego minionego czasu i uwiecznienie tego obecnego - tak bardzo innego w porównaniu do lat ubiegłych, ale wciąż pełnego miłości i rodzinnego ciepła. Sesje rodzinne powinniśmy organizować w swoim życiu o wiele częściej! W końcu to podobno po dzieciach widać jak czas nieubłaganie ucieka nam między palcami...

SESJA NARZECZEŃSKA - zanim jeszcze powiecie "TAK"

   Czy czas przed ślubem bardzo różni się od tego po ślubie? Zdania na pewno będą podzielone, więc nie będziemy próbowali odpowiedzieć sobie na to pytanie… :) ale wiemy jedno – czas w narzeczeństwie mamy w życiu tylko przez chwilę (dłuższą lub krótszą, ale chwilę). Jesteśmy skupieni tylko na sobie, nasze życie to jedno wielkie przygotowanie do wielkiego momentu, kiedy to nasze ścieżki staną się jedną, wspólną drogą. Uwiecznienie tego etapu życia jest jednym z najbardziej urokliwych. Na ujęciach z sesji narzeczeńskich widać zauroczone sobą spojrzenia, na buziach maluje się ciekawość wspólnego jutra, a każdy gest to niemal niekończąca się ekscytacja z możliwości bycia blisko drugiej osoby. Nie pozwólcie sobie na przegapienie tego rozdziału w życiowym albumie! Warto do takich chwil wracać i przypominać sobie co Was połączyło, bo przecież to była szczera miłość, czyż nie? :) 
 

 

 

REPORTAŻ Z ROCZKU BĄDŹ SESJA NA ROCZEK 


  Pierwszy roczek to naprawdę poważna sprawa! Wreszcie możemy śmiało odpowiadać na pytania „ile nasze maleństwo ma lat”! Zazwyczaj jest to również okazja do tego, żeby spotkać się w większym, rodzinnym gronie i obdarzyć solenizanta szczególną troską, sympatią i oczywiście prezentami, bo jakżeby inaczej… :) 
   Często ten czas wiąże się też ze stawianiem przez maluszka pierwszych kroków. Na pierwszych urodzinach,  Waszego rodzinnego fotografa po prostu zabraknąć nie powinno! Może nawet powinniśmy spojrzeć na to jako na naszą rodzicielską powinność? Przecież nie organizujemy tego dla siebie, ale właśnie dla tej kruszynki, która, czy tego chcemy czy nie, tego roczku nie ma szans zapamiętać... Jedyną możliwością jest pokazanie jej po latach zdjęć z tej, jakże pięknej i uroczej okoliczności. Niech wie ile miłości i starań towarzyszyło temu wydarzeniu! Jeśli nie organizujecie jakiejkolwiek imprezy warto zadbać chociażby o pamiątkowe zdjęcia podczas sesji roczkowej, w studio czy w plenerze.

 

REPORTAŻ Z CHRZTU ŚWIĘTEGO 


   O profesjonalnym fotografie warto pomyśleć również planując pierwszą ważną uroczystość w życiu dziecka, jaką jest zazwyczaj chrzest. Kościół jest często miejscem ciemnym, nie dociera do wnętrza zbyt duża ilość światła, a to oznacza, że nasze zwykłe, podstawowe aparaty, jakościowo nie poradzą sobie z uchwyceniem tych pięknych momentów. Zdjęcia będą nieostre i za ciemne. Dlatego wskazane jest tu użycie najwyższej klasy aparatu, o jasnym obiektywie, jakim posługuje się dobry fotograf. Umiejętność obróbki zdjęć, robionych w tak specyficznym świetle, jest także bardzo istotna. Co więcej, profesjonalista nie będzie bał się zbliżyć do chrzcielnicy i wszystkie Wasze zdjęcia w albumie nie będą robione z kościelnych ławek :) 

 

 

REPORTAŻ Z PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

   Obecność wynajętego fotografa na ceremonii komunijnej wydaje się być sprawą dla większości oczywistą, dlatego chcemy zwrócić Wam uwagę na nieco inny aspekt.
   Zauważcie, że komunia, podobnie jak np. ślub, jest czymś więcej niż samą uroczystością w kościele. Wszystko zaczyna się w Waszym zaciszu domowym, gdzie trwają przygotowania, a cała rodzina wspólnie, z wielkim wyczekiwaniem, szykuje się do tego wydarzenia. Te chwile też są warte zapamiętania! Fotograf komunijny może być z Wami w trakcie pracowitych przygotowań, a później uwiecznić Wasze radosne chwile na przyjęciu w restauracji. Goście będą mieli wspaniałą pamiątkę. Co więcej, warto poprosić fotografa o zrobienie mini sesji. Nie trwa ona długo, a efekty mogą przewyższać Wasze oczekiwania i cieszyć na długie lata! 

REPORTAŻ ŚLUBNY - niepodważalny must have!

   Każdemu życzymy, żeby ceremonia zaślubin odbywała się w jego życiu raz, raz a dobrze! W związku z czym, prawdopodobnie nie będziemy mieli już szansy na powtórkę. Zdjęcia ślubne, które zostaną tego dnia wykonane, pozostaną z nami do końca naszego życia i to one będą oglądane przez nasze dzieci, wnuki, a może nawet i prawnuki.           Nie liczy się tylko jakość tych zdjęć, ale umiejętność oddania atmosfery, naszych emocji, wzruszeń, radości, zaskoczeń i ekscytacji. Nie każdy fotograf ślubny podoła takiemu zadaniu, dlatego warto dobrze przemyśleć swój wybór. Profesjonalista zapewni Wam komfort, często nie będziecie nawet zdawali sobie sprawy, że jesteście na nieustannym celowniku aparatu. Zdjęcia zostaną wykonane bardzo dyskretnie, a przy tym ich jakość będzie satysfakcjonująca. Pięknie oddana magia tego wydarzenia zostanie zapisana na karcie pamięci, a tym samym przełoży się to na fotograficzną pamiątkę, która pozostanie z Wami aż „was śmierć nie rozłączy”. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PLENER ŚLUBNY W POLSCE LUB ZA GRANICĄ

 

    Plenery ślubne są jednymi z naszych ulubionych, stanowią niewątpliwie kontynuację ślubnej przygody, ale przy tym jest w nich coś nowego, a pary są takie odprężone i zrelaksowane… Żeby tak było, oczywiście proponujemy wykonywać sesję w plenerze innego dnia niż odbywa się ceremonia zaślubin. Kiedy emocje opadną, a ukochani wreszcie porządnie się wyśpią, zstępuje na nich jakby nowe życie! A może to małżeństwo po prostu tak służy? :) Tak czy inaczej, wspólna współpraca jest niesamowicie owocna! Można wybrać się w jakieś piękne, malownicze miejsce, spędzić romantyczne chwile, a przy okazji zrobić jedyne w swoim rodzaju ujęcia. Kto by nie chciał spędzić tak przyjemnie małżeńskiego czasu...

 

 

JUBILEUSZE, WAŻNE IMPREZY RODZINNE, SESJE POKOLENIOWE

 

   Istnieje również wiele innych okazji, na które warto zaprosić profesjonalnego fotografa, wzbogacając Wasze albumy o piękne, radosne, rodzinne ujęcia. Dla każdej rodziny będą to inne uroczystości. Dla jednych ważną imprezą będzie jakaś rocznica, zapewne szczególnie ta okrągła… a dla innych mogą to być chociażby coroczne urodziny. Każdy z Was wie najlepiej jakie chwile w swoim życiu ceni bardziej niż inne i które pragnie zachować w swoich sercach i albumach na lata. W końcu zdjęcia mogą stanowić pamiątkę nawet dla kolejnych pokoleń!

 

  

 

 

 Czyż nie jest wspaniale móc podzielić się radosnymi chwilami z życia na spotkaniu z przyjaciółmi? Powspominać wzruszające chwile przy kominku w rodzinnym gronie? Czy też przekazać dzieciom fotografie na szkolną wystawę, dotyczącą więzi rodzinnych? A jak pięknie mogą wyglądać  ściany naszych domów, przepełnione zdjęciami upamiętniającymi najważniejsze momenty, budzące tyle emocji i wzruszeń… Nie bójcie się więc zaufać profesjonalnym fotografom i poprosić ich o pomoc, tworzycie w końcu swoją jedyną, wyjątkową historię życia. Życia, które jest przecież tak barwne i niesie z sobą tyle radości… Nie warto pozwolić abyśmy o tych wydarzeniach i życiowych etapach tak po prostu zapomnieli.  


 

sesja_ciążowa_brzuszkowa_w_palmiarnii_po
fotografia_rodzinna_brzuszkowa_poznań_(3
sesja_narzeczeńska_fotograf_Poznań (14).
fotograf_na_chrzest_poznań (20).jpg
M+P_0334.jpg
4_fotografia_ślubna (11).jpg

 OSTATNIO NA BLOGU 

bottom of page